Україна, 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, 39, КПІ ім. Ігоря Сікорського, корпус №19, кімн. 324
+38 (044) 204 91 59 kipp_fsp_kpi@ukr.net

ВИЗИТ НА ЧЕРНОБЫЛЬСКУЮ АЭС

5-1-820x400

13 жовтня студенти, аспіранти, викладачі та співробітники НТУУ «КПІ», в тому числі факультету соціології та права, відвідали Чорнобильську АЕС, в рамках Меморандуму про співпрацю між Чорнобильською АЕС та НТУУ «Київській політехнічний інститут», а також з Світовим центром даних з геоінформатики та сталого розвитку.
Під час візиту гості відвідали оглядовий павільйон об’єкту «Укриття», зону вільного доступу монтажу Арки, завод з переробки рідких радіоактивних відходів, промисловий комплекс по поводженню з твердими радіоактивними відходами, поспілкувалися з керівництвом ЧАЕС, отримали ґрунтовну інформацію щодо процесу будівництва НБК (Нового Безпечного Конфайнмента) та діяльності ЧАЕС в післяаварійний період.
Для більшості гостей поїздка стала корисним та цікавим досвідом. Не дивлячись на всю трагічність та серйозність подій, що стались на ЧАЕС в квітні 1986 року, станція продовжує своєї існування, даючи робочі місця тисячам працівників, заохочуючи до співпраці молодих науковців. І хоча з 2000 р. станція припинила генерацію електроенергії, до сьогодні продовжується активна діяльність, спрямована на підтримку в безпечному стані та виведення з експлуатації зупинених енергоблоків, дезактивації та захороненню радіаційних відходів, що потребує чималого науково-технічного потенціалу та вмілих управлінських рішень.
Чорнобильська катастрофа, що була та залишається найбільшою ядерною аварією в світі, є суворим нагадуванням людству про відповідальність людини за життя на планеті. Молоді покоління повинні не тільки пам’ятати про ці жахливі події, а й зробити свій внесок в запобігання подібних трагедій у майбутньому.