До 145-річчя від дня народження і 100-річчя від дня смерті Олександра Кудашева

IMG_5599

7 листопада в КПІ імені Ігоря Сікорського відкрито пам’ятний знак на місці побудови літака «Кудашев-1» – першого літака вітчизняної конструкції, який здійнявся у повітря

Пам’ятний знак – це гранітна брила з табличкою, на який зображено аероплан у польоті (автори проекту – провідний архітектор КПІ імені Ігоря Сікорського В’ячеслав Снєжкін та головний інженер підприємства «Лібава» Дмитро Яремчук). Встановлено його на місці дерев’яного ангару, в якому збудував свій аероплан екстраординарний професор Київського політехнічного інституту, інженер і вчений-аграрій князь Олександр Кудашев. Цей апарат став першим вітчизняним літаком, що зміг відірватися від землі. У київське небо 23 травня 1910 року здійняв його сам розробник. До того дня громадяни Російської імперії бачили польоти лише закордонних аеропланів.

Пам’ятний знак між корпусом №6 («Хімічним») університету та Науково-технічною бібліотекою ім. Г. І. Денисенка встановлено саме тепер невипадково, адже 2017 року відзначається 145-річяя від дня народження Олександра Сергійовича Кудашева і 100-річчя від дня його смерті. Тож з цієї нагоди після урочистостей просто неба в Державному політехнічному музеї при КПІ імені Ігоря Сікорського відбувся круглий стіл, присвячений життю і діяльності цього непересічного інженера і науковця.