Україна, 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, 39, КПІ ім. Ігоря Сікорського, корпус №19, кімн. 324
+38 (044) 204 91 59 kipp_fsp_kpi@ukr.net

62f2331bc0

Студенти факультету соціології і права в рамках дисциплін “Судова експертиза” та “Криміналістика”  з ознайомчою екскурсією відвідали Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України.

Науковий співробітник Відділу організації науково-дослідних робіт забезпечення діяльності Вченої ради та редакційно-видавничої діяльності КНДІСЕ, Юлія Форіс, впродовж екскурсії, що тривала більше години розповіла про історію виникнення та розвитку судово-експертних установ України. 4 липня 1913 року, перебуваючи на яхті «Штандарт» в одному з балтійських портів, Його Імператорська Величність Микола II на оригіналі прийнятого Державною радою та Державною думою Російської імперії Закону «Про заснування кабінетів науково-судової експертизи в містах Москві, Києві та Одесі» власноруч написав: «Быть по сему». Так було започатковано судово-експертну діяльність в Україні, а також засновано найстаріші експертні установи на її теренах – Київський та Одеський науково-дослідні інститути судових експертиз.

З особливою цікавістю студенти сприйняли інформацію про видатних науковців, які в різний час очолювали Київський науково-дослідний інституту судових експертиз. Першим керуючим Кабінетом призначили С. М. Потапова, який, прослухавши курс лекцій із криміналістики в Лозанні, вважав, що розкриття кримінальних справ неможливе без застосування наукового підходу. Його наступником із 1920 року став професор В. І. Фаворський, який доклав всі зусилля аби після війни повноцінно відновити роботу судових експертів. Саме під його керівництвом було відкрито криміналістичний музей, експозиція котрого налічувала 1000 систематизованих експонатів.

Значну увагу слухачі приділили експонатам представленим у музеї КНДІСЕ. Також сподобалось відвідувачам спілкування із завідувачем відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів. Олег Олексійович Посільський розповів які види досліджень проводять експерти, продемонстрував роботу приладів з якими працюють спеціалісти та відповів на питання екскурсантів.

0b6376a1010edb8775c7 9aab71d6ed

 

http://kndise.gov.ua/news/news-view/c-studenti-nacionalnogo-tehnicnogo-universitetu-ukraini-kiivskij-politehnicnij-institut-im-igora-sikorskogo-vidvidali-kiivskij-n