Гурток створено в рамках діяльності міжнародного проєкту у сфері освіти «Європейська інтеграція: законодавство та Інтернет речей» у межах напряму Жан Моне «Модуль» програми «Erasmus+».
Участь у заходах Гуртка – це унікальна можливість долучитись до діяльності робочої групи та сприяти реалізації цілей Проєкту.
- відчуй себе частиною команди, яка розробляє правове регулювання новітніх технологій;
- візьми участь у наукових дослідженнях проблем застосування новітніх технологій;
- стань активним учасником міжфакультетських та міжуніверситетських заходів партнерів Проєкту.
Учасники гуртка мають можливість:
- прослухати цикл лекцій присвячений правовим питанням впровадження технологій Інтернету речей (підтверджується отриманням сертифікату);
- ознайомитись із законодавством ЄС у галузі інформаційних технологій;
- навчитись здійснювати порівняльно-правовий аналіз законодавства ЄС та національного законодавства у сфері технологій Інтернету речей;
- ознайомитись із законопроектною роботою та повчитись складати законопроекти спрямовані на регулювання новітніх технологій (хмарні обчислення, блокчейн, криптовалюта, біотехнології та особливості їх використання і впровадження в публічному та приватному секторах);
- брати участь та публікувати результати наукових робіт у тематичних заходах Проєкту конференціях, круглих столах, тренінгах, семінарах.
Контакти:
Керівники Гуртка: Баранов Олександр Андрійович, Головко Ольга Михайлівна, Дубняк Марія Вікторівна
Е-mail: euliot2020@gmail.com
Телеграм чат Гуртка https://t.me/EULIoT
FB https://www.facebook.com/groups/euliot/
Анкета для реєстрації – https://forms.gle/fubd9PbwREgRNQxD8
Тематика гуртка
На базі кафедри інформаційного права та права інтелектуальної власності створений студентський науковий гурток: «Право в епоху цифровізації».
Основні завдання гуртка:
- Забезпечення сприятливих умов для розвитку й організації культурного дозвілля студентів та їх інтелектуального розвитку в студентському середовищі КПІ ім. Ігоря Сікорського.
- Здобуття нових наукових знань шляхом проведення наукових досліджень і розробок та їх спрямування на створення й впровадження нових конкурентоспроможних технологій, видів техніки, матеріалів тощо для забезпечення інноваційного розвитку суспільства, підготовки фахівців інноваційного типу.
- Популяризації наукової діяльності серед студентської молоді, сприяння залученню осіб, які навчаються, зокрема, серед молодших курсів, до наукової й інноваційної діяльності.
- Організації й проведення в університеті наукових конкурсів, публічних лекцій, наукових читань, семінарів, олімпіад, фестивалів із залученням студентів, викладачів і працівників КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Науковий керівник гуртка: викладач Самчинська О.А.
План роботи гуртка «Право в епоху цифровізації»
на ІІ семестр 2019/2020 н.р.
№ з/п | Заходи | Термін виконання | Відповідальний (посада / ПІБ / контакти) |
1. | Участь у ІІІ Всеукраїнській науково-практичної конференції: «Створення, охорона, захист і комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності» | Квітень 2020 р. | Зав. кафедри інформаційного права та права інтелектуальної власності к.ю.н.
С.Ю. Петряєв, тел.: 204-91-59 Kipp_fsp_kpi@ukr.net |
2. | Участь у заочній науково-практичній студентській конференції: «Вплив пандемії короновірусу COVID-19 на права, свободи і безпеку людини в інформаційній сфері» | Травень 2020 р. | Доцент кафедри інформаційного права та права інтелектуальної власності, к.т.н., с.н.с., В.М. Фурашев
e-mail: vfurashev@gmail.com Викладач кафедри інформаційного права та права інтелектуальної власності, О.А. Самчинська тел.: 0934329418, e-mail:samchinska0107@gmail.com |
3. | Проведення круглого столу на тему: «Інформаційна безпека держави та суспільства: проблеми та перспективи» | Травень-червень 2020 р. | Викладач кафедри інформаційного права та права інтелектуальної власності, О.А. Самчинська
тел.: 0934329418, e-mail:samchinska0107@gmail.com |
Студентські обговорення 2018
Заплановані наукові обговорення:
- Роль та місце інформаційного права в системі права у сучасному світі.
- Роль та місце права інтелектуальної власності у сучасному світі.
- Юрист, якій буде потрібен суспільству у найближчі часи.
- Практичне застосування знань у сфері інформаційного права та права інтелектуальної власності.
- Постіндустріальне суспільство – куди прагне людство?
- Сучасна юридична освіта – виклики майбутнього.
- Кіберцивілізація – право на існування
- Людина з “дипломом” та людина “з дипломом та знаннями” – тотожності та відмінності
- Правове майбутнє інформаційної безпеки та кібербезпеки.